KOSMETYKI LIPOGEN


Kosmeceutyki laboratorium LIPOGEN produkowane przez firmę Mercatura to najwyższej, jakości preparaty do pielęgnacji skóry.

Koncern istnieje od 1978 roku i ma swoją siedzibę w Niemczech. Na przełomie roku 2008 / 2009 została wprowadzona na rynek innowacyjna, nowa seria produktów zabiegowych oraz linie do pielęgnacji domowej. Preparaty te, jako kosmeceutyki mają działanie zarówno pielęgnacyjne, jaki i lecznicze. Powstały one nie tylko w niemieckich laboratoriach, ale także przy współpracy laboratoriów badawczych w Szwajcarii i USA gdzie szczegółowo opracowywano receptury w oparciu o najnowsze odkrycia w dziedzinie dermatologii i kosmetologii. Są to, więc preparaty o farmaceutycznej jakości spełniające najwyższe wymogi. Obecnie zabiegi LIPOGEN z zadowoleniem stosowane są w ponad 10 tysiącach gabinetów w Niemczech, krajach Unii Europejskiej oraz USA.

 
Filozofia marki LIPOGEN opiera się na trzech podstawowych filarach:

- przede wszystkim oferuje produkty, które odznaczają się bardzo dużą skutecznością dzięki wysokiej zawartości i proporcji substancji czynnych o stężeniu porównywalnym do najwyższej klasy preparatów dermatologicznych.

- po drugie posiada modularny, usystematyzowany system pielęgnacji, który daje możliwość doboru preparatów według indywidualnych potrzeb skóry.

- po trzecie zapewnienia maksymalne bezpieczeństwo dzięki eliminacji szkodliwych, mogących wywołać podrażnienia substancji konserwujących, tzn. parabenów oraz braku intensywnych środków zapachowych, które mogłyby wywołać reakcje alergiczne. Preparaty LIPOGEN nie zawierają w swym składzie nie tylko parabenów, ale także olejów silikonowych i olejów mineralnych. Zapewnia to doskonałą tolerancję nawet przy skórach wrażliwych.

Preparaty LIPOGEN z całej gamy innych produktów przeznaczonych dla salonów piękności wyróżnia także to, że nie działają one wyłącznie powierzchownie, ale mają zdolność przenikania w głębsze warstwy skóry, a w związku z tym mają też dużo szerszy zakres oddziaływania niż zwykły kosmetyk. Dodatkowo kosmeceutyki LIPOGEN mają właściwości lecznicze, co sumując z innymi zaletami pozwala sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagającego pacjenta.

Myślą przewodnią laboratorium LIPOGEN jest pielęgnacja, której zadaniem jest rozwiązywanie problemów skórnych, które mają sprostać również nietypowym defektom.

Spektrum innowacyjnych składników obejmuje składniki nawilżające, redukujące wolne rodniki, wygładzające, aż po substancje poprawiające elastyczność skóry z efektem przedłużonego lub natychmiastowego działania.

Multi Ex Naturotix, Cell Aktiv Hydro, GGA (Geranylgeranon), Faktor ECB, to innowacyjne kompleksy substancji czynnych, najwyższej technologii, dostępne tylko w kosmeceutykach LIPOGEN.

LIPOGEN to szczególnie wysoka skuteczność zastosowanych składników aktywnych a także najwyższa (z możliwych), przy takich stężeniach wydajność.